9 منظره ای که دیدن آن جرأت می خواهد

آیا از ارتفاع می ترسید؟ یا شهامت دیدن منظره ای شگفت انگیز در ارتفاعات را دارید؟ در ادامه ی مطلب با ما همراه باشید و با 9 منظره ای که دیدن آن جرأت می خواهد با کلکسیونی از نقاط زیبا و پیاده روی در آسمان (اِسکای واک) که حمله ی عصبی را تضمین می کنند، آشنا شوید.

  1. پلکان مارپیچی لیونژ، کوه تایهانگ، چین

محدوده کوهستانی تایهانگ (Taihang Mountain)، به مسافت 250 مایل در میان ایالت شانشی، هنان و هبی می باشد. مقامات محلی می گویند این پلکان مارپیچی 92 متری بر دیوار کوهستان تایهانگ در لیونژ (Linzhou) قرار داده شده است، تا بازدیدکنندگان تجربه ای جامع از محدوده ی کوهستانی داشته باشند.

یکی از مقامات می گوید: «در این پلکان، باد به آن ها تازیانه می زند، پرندگان از کنار آن ها رد می شوند، پلکان غژ غژ می کند و حس خاصتری از آسانسور ایجاد می کند».

تمامی کوهنوردان باید فرمی را امضا کنند که اعلام می­کند مشکل قلبی یا ریه ندارند و زیر 60 سال سن می باشند.

اگر تا نیمه مسیر را رفته باشید و توانایی ادامه مسیر را نداشته باشید، باید همانجا بمانید، شوخی نمی کنند!

اِسکای واک اِسکای واک

 

  1. برج ویلیس (سیرز سابق)، شیکاگو، آمریکا

برج سیرز (Sears Tower) یکی از بلندترین آسمان خراش های دنیاست و با ارتفاع 110 طبقه در خیابانی شهری واقع شده است.

اینطور که به نظر می رسد، کسی احساس کرد که طبقه ی 103ام به اندازه ی کافی سرزنده نیست و تصمیم گرفت 4 اتاقک شیشه ای از بیرون به آن متصل کند، که در حال حاضر بازدید کنندگان می توانند از آن دیدن فرمایند.

این اتاقک به نام «لبه ی پرتگاه» معروف است و با دیوار و سقف های شفاف، حس شناور بودن برای مردم ایجاد می کند. هر روز 25000 نفر از آن بازدید می کنند و بیشتر آن ها می گویند احساس خوف دارد.

اِسکای واک

اِسکای واک

 

  1. منظره ی اورلند، نوروی

این سکو، ساخته ی ایکیا، شبیه به رمپ اسکیت عظیم می باشد و منظره ای خیره کننده از آبدره ی پایین دست دارد. همچنین این احساس را برای شما ایجاد می کند که اگر به مسیر خود ادامه دهید، از لبه ی آن خواهید افتاد.

جاذبه های دیدنی

جاذبه های دیدنی

 

  1. اِسکای واک گراند کانیون، آریزونا، آمریکا

اِسکای واک (پیاده روی در آسمان) گرند کانیون (Grand Canyon Skywalk)، با زمینه ی شیشه ای، ساخته ی قبیله ی سرخپوست محلی، تجربه ی قدم زدن بر روی ارتفاع گرند کانیون را ایجاد می کند.

زمین شیشه ای به شما این اجازه را می دهد که رودخانه ی کلورادو (Colorado River) در 1450 متر پایین تر را تماشا کنید، حتی اگر واقعا دلتان نخواهد!

برای دریافت اطلاعات رزرو هتل ،خرید بلیط هواپیما و... به سایت گلفام سفر مراجعه بفرمایید.

اِسکای واک

اِسکای واک

 

  1. پناهگاه گوروشو تی، مون بلان، ایتالیا

پناهگناه گوروشو تی (Gurvasutti Refuge) مانند آن است که بخشی از یک هواپیما از کوه بیرون زده است، این لوله ی قرمز و سفید رنگ با ظرفیت پناهدهی به 12 کوهنورد طراحی شده است. این پناهگاه، واقع در ارتفاع 3000 متری از سطح زمین، بر بالای پرتگاهی ترسناک، منظره ای نامحدود از یخچال طبیعی خارق العاده ی فربوز (Frébouze Glacier) ارائه می دهد.

کوهنوردان همچنین دسترسی به اینترنت دارند، تا بتوانند در گوگل، روش برگشت را جستجو کنند. در تور ایتالیا از پناهگاه گوروشو دیدن فرمایید.

اِسکای واک

جاذبه های دیدنی

 

  1. اِسکای واک تیام هان، ژانگ جیاجی، چین

برای رقابت با اِسکای واک های (پیاده روی در آسمان) آمریکایی ها، چینی ها نیز یک اسکای واک شیشه ای بر روی کوه تیام هان (Tianmen Mountain) در ژانگ جیاجی (Zhangjiajie) ساخته اند. این اسکای واک واقع در ارتفاع 1430 متری از سطح دریا، 60 متر طول دارد و قله ی پری یونگمین و قله ی تیام هان را متصل می کند.

بازدید کنندگان باید کاور کفش، برای تمیز ماندن مسیر شیشه ای، بپوشند.

منظره های دیدنی

اِسکای واک

 

  1. اِسکای واک چوبی، کوه شیفو، چین

هرچند این اسکای واک چوبی (پیاده روی در آسمان) به پای رقیب خود در فاصله ی 82 مایلی در ژانگ جیاجی نمی رسد، اما مردم شیفو برداشتی بومی از مفهوم اسکای واک دارند. مسیری به عرض حدودا 1 متری از تخته های چوبی در ارتفاع هزاران متر بالاتر از سطح زمین با طولی به اندازه ی 1.8 مایل ساخته اند که طولانی ترین مسیر گردشگری در چین می باشد.

جاذبه های دیدنی

اماکن دیدنی

 

  1. استخر شیطان، آبشار ویکتوریا، زامبیا

آیا تماشای قدرتمند ترین آبشار آفریقا به اندازه ی کافی برای شما جذاب نمی باشد؟ اگر از بالای آن تماشا کنید چطور؟ و همزمان یک آبتنی خنک کنید؟

استخر شیطان (Devil's Pool)، استخر طبیعی سنگی در لبه ی آبشار ویکتوریا، در کنار رودخانه ی زامبزی، در حاشیه ی زامبیا و زیمبابوه می باشد. در فصل های خشک، استخر شیطان به اندازه ی کافی کم عمق می شود که مردم می توانند با امنیت در لبه ی آن (قبل از آبشار)، در ارتفاع 90 متری شنا کنند.

مردم محلی باور دارند که به علت وجود دیوار سنگی طبیعی در زیر سطح آب، شما به پایین آبشار کشیده نمی شوید.

اما آیا حاضرید خودتان آن را امتحان کنید؟ 

اِسکای واک

اِسکای واک

 

  1. اسکای واک یخچال طبیعی، جاسپر، کانادا

جدیدترین منظره ی سرگیجه آور، اسکای واک (پیاده روی در آسمان) یخچال طبیعی (Glacier Skywalk) می باشد که تجربه ای از یخچال طبیعی در بالادست و پرواز پرندگان در زیر دست را ایجاد می کند به طوری که گویا با طبیعت ارتباط خاصی بر قرار کرده اید.

البته امیدواریم این ارتباط با سنگ های ته دره ی 280 متری نباشد!

مناظر دیدنی جهان

جاذبه های دیدنی جهان

 
© 2018 , All Right Reserved