به چه دلایلی از هواپیما اخراج می شویم؟

دلایل اخراج از هواپیما

زمانی که برای مدت چند ساعت با افرادی همسفر می شوید، حداقل هایی وجود دارند که موظف به پیروی از آن ها هستید. قوانین ساده ای تعبیه شده اند که برای احترام به سایر مسافران و خدمه بهتر است تا پایان سفر رعایت کنید. هرچند که رعایت نکردن برخی از این قوانین به صورت عمدی انجام نمی شوند اما به دلایل بهداشتی و ایمنی باعث اخراج از هواپیما می شوند! در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا با برخی از دلایلی که باعث اخراج از هواپیما می شوند آشنا شویم.

دلایل اخراج از هواپیما

  1. فحاشی با صدای بلند

اگر دلتان می خواهد صندلیتان را در پرواز از دست ندهید، واژگانی درستی داخل هواپیما استفاده کنید. اگر یادتان افتاد که وسیله ای را در خانه جاگذاشته اید زیرلب به خودتان بدگویی کنید، اما منظور ما برخورد با خدمه کابین و همسفرانتان است. مخصوصا در شرایطی که صدای شما آنقدر بلند است که تمامی کابین صدایتان را می شنوند! بی شک در صورتی که در مکالمه با یکی از همسفرانتان بیش از حد از فحش استفاده کنید، توسط پلیس به خارج از هواپیما همراهی خواهید شد.

فحاشی با صدای بلند از دلایل اخراج از هواپیما

  1. پابرهنه شدن

همیشه به مسافران توصیه می شود که از کفش های راحت برای زمان پرواز استفاده کنند تا در شرایط اضطراری که نیاز به حرکت سریع نیز وجود آن بتوانید از آن استفاده کنید. اما دلیل اصلی که مجاز به درآورن کفش هایتان نمی باشید بوی پا است. یادتان باشد که اگر فردی کفش های خود را در آورد و بوی پای او در فضا پخش شود، سیستم تهویه همین هوای داخل کابین را برای مدت 4 ساعت (مخلوطی از بوی پا) پخش کرده و حال شما را خراب می کند. به همین دلیل با این مسئله جدی برخورد می شود و ممکن است دلیلی برای اخراج از هواپیما باشد.

پابرهنه شدن از دلایل اخراج از هواپیما

  1. استفاده از محافظ زانو

همه می دانیم که در سفر به خصوص با پرواز، فضای مربوط به پا بسیار محدود است. پرواز با کلاس اکونومی آزاردهنده است. اکثر ما یادگرفته ایم که در طول پرواز شرایط را تحمل کنیم یا درجه صندلی خود را ارتقا دهیم. هر مسافر فضای محدود مشخص شده ای برای پاهای خود دارد. اما برخی از مسافران از تجهیزاتی به نام محافظ زانو استفاده می کنند که مجاز نمی باشد. محافظ زانو اینگونه عمل می کند که با اتصال به میز جلوی شما، از خم کردن صندلی به عقب جلوگیری می کند. یادتان باشد استفاده از محافظ زانو غیرمجاز بوده و می تواند باعث اخراج شما از هواپیما بشود.

استفاده از محافظ زانو از دلایل اخراج از هواپیما

  1. داشتن بوی تند و تیز

راه رفتن در ترمینال های طولانی فرودگاهی باعث خستگی یا عرق کردن هر مسافری می شود. اما برخی از بوهای شدید می توانند برای افراد داخل کابین هواپیما آزار ایجاد کند. هیچکس توقع ندارد که بوی فوق العاده شیرینی بدهید اما حداقل در روز سفر دوش بگیرید یا قبل از سوارشدن هواپیما کمی استراحت کنید تا بوی بد کمتری از بدنتان پخش شود. مواردی وجود داشتند که خدمه پرواز مودبانه به مسافری که بوی زننده داشت اعلام کردند که امروز پرواز نخواهد کرد.

داشتن بوی تند و تیز از دلایل اخراج از هواپیما

  1. شکایت در مورد گریه کودک

صدای گریه کودک، برای 10 دقیقه به اندازه کافی دیوانه کننده است؛ حال تصور کنید که چندین ساعت ادامه پیدا کند. صدای گریه ناخوشایند یک کودک اغلب مسافران را آزار می دهد، اما معمولا نمی توان کمکی به آن ها کرد. در برخی موارد افراد از اینکه در کنار یک مادر و کودک نشسته اند شکایت می کنند و در صورتی که شکایت خود را ادامه دهند می تواند شامل دلایل اخراج از هواپیما گشته و با پرواز دیگری به مسیر خود ادامه دهد. در یکی از پروازهای هواپیمایی دلتا، زمانی که یک زن از مادر و پسر ۸ ماهه اش که در واقع سر و صدای زیادی هم نداشتند شکایت کرده و شروع به فریاد و نفرین آن ها نمود.

برای خرید بلیط هواپیما از طریق وب سایت گلفام سفر اقدام کنید.

شکایت در مورد گریه کودک از دلایل اخراج از هواپیما

  1. بیش از حد آشفته بودن

یک پرواز به اندازه کافی آزار دهنده است و یک همسفر آشفته که مدام آماده ی جیغ زدن است آن را غیرقابل تحمل می کند. پس یادتان باشد که هر اتفاقی دلیل بر داد و فریاد و بهم ریختن کابین نمی باشد. فرقی ندارد که شما از پرداخت 65 دلار برای ارتقاء کلاس پروازی در کنار همسفری که به صورت رایگان ارتقاء کلاسی داشته شاکی هستید، باید منتظر بمانید تا پرواز فرود بیاید و سپس به ایرلاین اعتراض کنید.

بیش از حد آشفته بودن از دلایل استفاده اخراج از هواپیما

  1. عدم پیروی از دستورات خدمه کابین

فاصله بین عصبانی کردن خدمه هواپیما و اخراج شدن شما از تار مو کوتاه تر است. قوانین اساسی در هواپیما وجود دارند که موظف به پیروی از آن هستید. بسیاری از مسافران در زمانی که مهمانداران نکات امنیتی پیش از پرواز را اعلام می کنند به آن ها گوش نمی دهند، اما حتی افراد کثیرالسفر نیز یک بار این نکات را کامل می شنوند، پس حواستان را جمع کنید تا برایتان دردسر ایجاد نکند. درست است که بخشی از شرح وظایف مهماندار هواپیما دستیاری به مسافر است اما اگر مهماندار 5 مرتبه به شما اعلام می کند که کمربندتان را ببندید یا سرجایتان بنشینید، پس شما فرد مخربی هستید و ممکن است از پرواز اخراج شوید.

عدم پیروی از دستورات خدمه کابین از دللایل اخراج از هواپیما

  1. ظاهر بیش از حد مریض

قطعا همه ما زمان هایی احساس عدم سلامت کامل داریم و ممکن است شما با تمام وجود برای بهبود حالتان تلاش کرده باشید، اما باز هم حالتان بهتر نشود. در صورتی که به قدری مریض باشید که کاملا در ظاهرتان نمایان باشد برای راحتی سایر مسافران و خود شما، اجازه پرواز ندارید. پس تا زمانی که سلامت کامل خود را کسب نکردید به فکر پرواز نباشید.

ظاهر بیش از حد مریض از دلایل اخراج از هواپیما

  1. اضافه وزن بیش از حد

هرچند موضوع خجالت آوری است اما شرکت ها هواپیمایی ایمنی مسافران خود را در اولویت قرار می دهند و افراد دارای اضافه وزن نه تنها نمی توانند به راحتی در هواپیما بنشینند بلکه ممکن است برای مسافران ردیف خود نیز آزاد دهنده باشند. به همین دلیل بسیاری از ایرلاین ها اعلام کرده اند که تنها افرادی که بتوانند روی یک صندلی بنشینند و کمربند ایمنی خود را ببندند را سوار می کنند.

اضافه وزن بیش از حد از دلایل اخراج از هواپیما

  1. آلرژی به خشکبار

برخلاف برخی از دلایل اخراج از هواپیما که استدلال جدی و موجه ندارند، این یک دلیل منطقی است. یادتان باشد که خطوط هوایی سلامت شما را در نظر می گیرد و اگر یک مرتبه به علت آلرژی به خشکبار از پرواز اخراج شده باشید بی شک دفعه آخرتان نخواهد بود. حساسیت اصلی که خطوط هوایی به طور منظم با آن برخورد می کنند، مسافرانی هستند که در سطح متوسط یا شدید به آجیل حساسیت دارند. اغلب ورود این مسافران به پرواز ممنوع می شود زیرا معمولا در غذای میان وعده هواپیما آجیل وجود داشته و یا تضمینی نخواهد بود که یکی از مسافران آجیل همراه با خود نداشته باشد.

آلرژی به خشکبار از دلایل اخراج از هواپیما

سایت گلفام سفر با ارائه دهنده کلیه خدمات سفر همچون رزرو هتل، بلیط هواپیما و ... آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

 
© 2018 , All Right Reserved