13 مورد از بهترین سوغاتی های دنیا

گردشگران همیشه در جست و جوی سوغاتی یادآور سفرشان هستند، اما در اکثر موارد به دام سوغاتی های ارزان توریستی می افتند. یک سوغاتی می تواند یادآور خیلی چیزها باشد، یادآور سفری فوق العاده، بخشی از مکانی دوست داشتنی یا می تواند وزنه ای اضافی در کیف شما باشد! در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا از خرید اجناسی که پس از چند ماه دور می اندازید جلوگیری شده و با بهترین سوغاتی های دنیا آشنا شوید.

بهترین سوغاتی های دنیا

 

 1. چای سبز ماچا، ژاپن (Matcha) یکی از بهترین سوغاتی های دنیا

 ژاپن یکی از بزرگترین مصرف کنندگان چای سبز در دنیا می باشد، به طوری که با حضور در این کشور متوجه آن می شوید. چای سبز ماچا، چه به صورت دمی آماده شود و چه سریع آماده شود، مزه ای خاص دارد. این چای انواع مختلفی دارد، اما کیفیت آن همیشه تضمین شده است. می توانید از چای فروشی ها، سوپرمارکت ها و حتی در فرودگاه این چای را بخرید.

بهترین سوغاتی های دنیا

 

 1. توری، بلژیک (Lace & Tapestry) یکی از بهترین سوغاتی های دنیا

توری بلژیک دستساز بوده و معمولا بیش از 100 رشته برای هر قرقره به کار گرفته می شود. توردوزیِ شهرهای بروسل و بروژ بیشترین شهرت را دارند.

بهترین سوغاتی های دنیا

 

 1. قوری، چین (Teapot) یکی از بهترین سوغاتی های دنیا

یک قوری یا فنجان چای نقاشی شده می تواند یادگاری زیبا باشد و می توانید در آن چای سبز، چای سیاه، چای معطر یا چای اولانگ دم کنید.

بهترین سوغاتی های دنیا

 

 1. بیر اِستین، آلمان (Beer Stein) یکی از بهترین سوغاتی های دنیا

بیر استین یک ماگ سنتی از جنس سنگ گچ است. بسیاری از فروشگاه های محلیِ سطح شهر، بیراِستین های خاص و دستساز ارائه می دهند.

بهترین سوغاتی های دنیا

 

 1. روغن زیتون، یونان (Olive Oil) یکی از بهترین سوغاتی های دنیا

محصولات روغن زیتون کشور یونان شهرت داشته و در اکثر غذاهای یونانی به کار می رود. همچنین اگر نمی خواهید روغن زیتون سنتی مخصوص پخت و پز با خود بیاورید، می توانید صابون یا لوازم آرایشی ساخته شده با روغن زیتون را خریداری کنید.

بهترین سوغاتی های دنیا

 

 1. فلفل پاپریکا، مجارستان (Paprika) یکی از بهترین سوغاتی های دنیا

فلفل پاپریکا بهترین سوغات مجارستان می باشد؛ زیرا در سرتاسر کشور یافت می شود و بسیار ارزان است. پاپریکای مجارستانی منحصربه فرد است و از پاپریکای آب و هواهای دیگر شیرین تر می باشد. مارکت هالِ بوداپست یکی از بهترین مراکز برای خرید پاپریکای محلی است.

بهترین سوغاتی های دنیا

 

 1. ماسک ونیزی سنتی، ایتالیا (Traditional Venetian mask) یکی از بهترین سوغاتی های دنیا

این ماسک های عجیب و زیبا در کارناوال سالانه استفاده می شوند. ماسک های ونیزی سنتی از چرم، ظروف چینی یا شیشه درست می شوند. شما می توانید از کاماکانا (Ca’Macana) که یکی از قدیمی ترین ورکشاپ های ماسک سازی ونیز است این ماسک را خریداری کنید. در این ورکشاپ، ماسک های دستساز همانند 800 سال پیش ساخته می شوند.

بهترین سوغاتی های دنیا

 

 1. کاسه سرامیکی، مراکش (Ceramic bowl) یکی از بهترین سوغاتی های دنیا

کاسه های دستسازِ رنگی سرامیکی سوغات خاص و زیبای مراکش می باشند. معمولا این کاسه ها به صورت دستی با طرح های هندسی نقاشی می شوند. شهر های صفی و فیز مرکز اصلی کاسه های سرامیکی در مراکش هستند.

بهترین سوغاتی های دنیا

 

 1. پنیر، هلند (Cheese) یکی از بهترین سوغاتی های دنیا

پنیر، سوغات مورد علاقه ی هر فرد شکمباز می باشد. در کشور هلند تنوع بالایی از پنیر وجود دارد. شما می توانید انواع مختلفی از پنیر را مزه کرده و پنیر مورد علاقه خود را خریداری کنید.

بهترین سوغاتی های دنیا

 

 1. کهربا، لهستان (Amber) یکی از بهترین سوغاتی های دنیا

کهربا سنگ قیمتی بومی لهستان بوده و صدها مغازه در سرتاسر کشور این جواهرات گران بها را می فروشند. فروشندگان جواهرات لهستانی با بیش از 80 نام انواع مختلف کهربا را معرفی می کنند، نام هایی مانند شعله و عسل تا دودی و وولی. همچنین اعتقاد دارند که کهربا برای شما خوش شانسی می آورند.

بهترین سوغاتی های دنیا

 

 1. کاشی، پرتغال (Azulejos) یکی از بهترین سوغاتی های دنیا

کاشی های پرتغالی، معروف به ازولجوس (Azulejos) تاثیر فراوانی بر فرهنگ داشته اند. در کشور پرتغال، ازولجوس را می توانید بر دیوار کلیساها، خانه ها، نیمکت ها، آبشارها، کافه و رستوران ها و حتی ایستگاه های مترو مشاهده کنید. با خرید کاشی در یکی از فروشگاه های متعدد این کشور، تکه ای از پرتغال را با خود به خانه بیاورید.

بهترین سوغاتی های دنیا

 

 1. جعبه لاک الکل، روسیه (Lacquer boxes) یکی از بهترین سوغاتی های دنیا

جعبه های لاک الکل روسی سوغاتی عالی می باشند. این ظروف زیبا دستی رنگ شده و از لایه های متعدد کاغذ مچاله فشرده ساخته شده و در نهایت در فر خشک شده است. تصاویر روی این جعبه ها معمولا صحنه هایی از داستان های افسانه ای روسی و اسطوره ای می باشند.

بهترین سوغاتی های دنیا

 

 1. ست قهوه خوری مسی، ترکیه (Copper coffee set) یکی از بهترین سوغاتی های دنیا

ترکیه به محصولات مسی و نحوه مخصوص دم کردن قهوه شهرت دارد. ست قهوه خوری سوغات مناسب افراد علاقه مند به قهوه ترکی می باشد. شما می توانید از میان انواع مختلف ست قهوه خوری در بازار بزرگ استانبول، ست مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

در تور ترکیه سوغاتی های ست قهوه خوری معروف را خریداری کنید.

بهترین سوغاتی های دنیا

 
© 2018 , All Right Reserved